Domů » Vranovská přehrada » Tipy pro návštěvníky Vranovské přehrady

Tipy pro návštěvníky Vranovské přehrady

Vranovská přehrada nabízí rekreantům nejen klasické aktivity u vody, ale i možnosti spojené s návštěvou Vranova nad Dyjí, NP Podyjí i  celého Vranovska.

Vodní elektrárna Vranov - Návštěvnické centrum E-on
Návštěvnické centrum E-on – vodní elektrárna Vranov
Zřícenina Cornštejn - rytířský turnaj
Rytířský turnaj – zřícenina Cornštejn
Podyjská glyptotéka Lubo Kristka - plastika v Podhradí nad Dyjí
Glyptotéka Lubo Kristka – Podhradí nad Dyjí

Jako další zajímavosti a aktivity v okolí Vranovské přehradymůžeme doporučit například:

Možnost vypůjčení sportovních potřeb – jízdní kola si mohou zájemci vypůjčit přímo ve Vranově nad Dyjí v cyklopůjčovně Penzionu Relax, elekrokola pak zapůjčuje paní Kratochvílová (tel. 606 624 647). V půjčovně na Vranovské pláži je možno vypůjčit rovněž jízdní kola, koloběžky, šlapadla, lodě, windsurfingová prkna apod. Speciálně elektrolodě se půjčují v půjčovně na hrázi přehrady a v půjčovně elektrolodí Bítov.
Lodní doprava – při plánování výletů využíjte některé z lodních doprav na Vranovské přehradě. Vyjížďku lodí můžete spojit s návštěvou turistických cílů, jako je např. zřícenina Cornštejn, hrad Bítov, rozhledna Rumburak, Hasičský pivovar Bítov nebo TATRA museum Bítov. Rekreanti ubytovaní na Bítovsku pak mohou zavítat lodí do Vranova nad Dyjí. Lodě přepravují i cykloturisty s jízdními koly.
Cyklobusy u Vranovské přehrady – jezdí v sezóně ze Znojma (resp. až z Brna) přes NP Podyjí a okolo Vranovské přehrady. Svůj výlet na kole si můžete naplánovat i s cyklobusem.
Exkurze do vodní elektrárny pod hrází Vranovské přehrady – prohlídky jsou zdarma a lze si je objednat zde
Podyjská glyptotéka Lubo Kristka – glyptotéka (soubor sochařských děl) je věnována řece Dyji a je rozmístěna po celém jejím toku. V okolí Vranovské přehrady jsou plastiky z glyptotéky umístěny v Drosendorfu, Podhradí nad Dyjí, Hardeggu a Znojmě. V Podhradí nad Dyjí je možno zhlédnout i zajímavý dům Lubo Kristka s klavírním křídlem na střeše.
Znojmo – návštěva historického města Znojma, historické zajímavosti, vinařství (Loucký klášter, VOC vína…).
Kulturní představení – bývají různého zaměření a může si vybrat každý. Koncerty, výstavy, divadelní představení apod. jsou na hradě Bítov, zámku Vranov nad Dyjí i zřícenině hradu Cornštejn (zde jsou atraktivní rytířské turnaje a ohňová show). Především koncerty a církevní akce pořádá FATYM. Na pláži Vranovské přehrady se konají i větší festivaly a sportovní akce.

U Vranovské přehrady najdete samozřejmě daleko více zajímavých možností dle konkrétní aktuální nabídky.