Domů » Vranovská přehrada » Počasí a kvalita vody

Počasí a kvalita vody

Počasí – Vranovská přehrada

Dlouhodobě stálé letní počasí a teplé klima Vranova nad Dyjí umožňuje dobré prohřátí vody ve Vranovské přehradě. Velmi čistá a teplá voda Vranovské přehrady skýtá ideální podmínky pro letní rekreaci u vody.
Teplejší podnebí sice neřadí Vranovsko k zimním střediskům, avšak i v naší lokalitě je možno věnovat se zimní turistice nebo běžkování.

Předpověď počasí

Předpovědi počasí se liší pdle toho, jaká instituce je zpracovává. Pro Vranovskou přehradu (Vranov nad Dyjí) si můžete vybrat např.

Aktuální stav počasí (měřeno na nejbližší meteorologické stanici ČHMÚ Kuchařovice (22 km)), meteogram Aladin (předpověď ČHMÚ na 3 dny).
Medard-online – předpovědní model průběhu počasí v ČR (srážky, teplota, tlak vzduchu, oblačnost, rychlost větru) s animací dalšího vývoje.
Předpověď počasí na 8 dní – z oblíbeného norského serveru YR.NO.
Další předpovědi najdete na METEOBLUE.COM, SLUNECNO.CZ, IN-POCASI.CZ nebo WEATHER.COM.

Další informace o počasí

Předpověď větru na Vranovské přehradě (WINDGURU.CZ) – vhodné pro plachtaře, windsurfing a plachetnice.
Srážky v povodí Moravy (POVODÍ MORAVY) – aktuální přehled srážek na srážkoměrných stanicích na jihu Moravy (tedy i u Vranovské přehrady).

Kvalita a teplota vody na Vranovské přehradě

Kvalita vody ke koupání na Vramovské přehradě je pravidelně sledována Krajskou hygienickou stanicí Jihomoravského kraje. Dle tohoto měření je kvalita na přehradním jezeře dlouhodobě velmi dobrá.
Teplota vody, průhlednost a chlorofyl jsou další parametry, které průběžně měří Povodí Moravy. V létě se teplota vody na Vranovské přehradě pohybuje okolo 25°C a průhlednost vody dosahuje až 5m. Přehled kvality a teploty vody na ostatních přehradách lze najít zde.
Aktuální stav vody ve Vranovské přehradě – aktuální výška hladiny, přítok, odtok (údaje za posledních 7 dní).
Zimní zpravodajství – výška ledu, zámrz hladiny, sněhová pokrývka, zásoby vody ve sněhu… (stav na řekách a přehradách v povodí Moravy)

Informace na přítoku a odtoku Vranovské přehrady

Řeka Dyje v Podhradí nad Dyjí - přítok Vranovské přehrady
Přítok Vranovské přehrady – Dyje v Podhradí nad Dyjí

Stav vody – měření ve stanici LG Podhradí (výška vody a průtok v řece Dyji, údaje za posledních 7 dní).
Srážky – měření ve stanici KS Podhradí – přehled za posledních 7 dní.

Řeka Dyje ve Vranově nad Dyjí (Přední Hamry) - odtok z Vranovské přehrady
Odtok z Vranovské přehrady – Dyje ve Vranově nad Dyjí (Přední Hamry)

Stav vody – měření ve stanici LG Vranov-Hamry (výška vody a průtok v řece Dyji, údaje za posledních 7 dní) – zajímavé informace pro rybáře chytající na pstruhovém revíru Dyje č.14. Odtok vody je běžně určován režimem vodní elektrárny (aktuální informace na tel. 545 141 869).
Srážky – měření ve stanici KS Vranov – přehled srážek za posledních 7 dní.